Bestående av:
13 fat, diameter 22,2 cm (två med nagg).
8 tallrikar, diameter 24,4 cm.
8 djupa tallrikar, diameter 24,4 cm (en med spricka).
7 assietter, diameter 18,5 cm.
4 ovala serveringsskålfat, längd 18,5 cm.
2 kannor, höjd 14,5-15 cm.
Slitage, krackelyr, missfärgningar. Fåtal med nagg, en med spricka.