BOKSKÅP, 1800-talets slut.

BOKSKÅP, 1800-talets slut.

Fanerat med mahogny. delvis bemålat. Två delat. Överdel med vitrin och fyra flyttbara hyllplan. underdel med skåpdörrar och bakomliggande hyllinredning. Bredd 105. Djup 52,5. Höjd 86+133,5=219,5 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK