MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft. 3 iläggsskivor medföljer.

Bordet är tvådelat och målat samt med skuren dekor i sargen. Tre iläggsskivor medföljer. Längd (57+57+55+55+55) totalt ca 279, bredd 114, höjd 75 cm.

Slitage, repor, märken, färgbortfall.

Utropspris
5 000 SEK