1154909
PERUKVASER, två stycken, samt BOJAN med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i naturmiljö. En med motiv av djur i natur. Totala höjd 19,5-29 cm.

Ett lock med skador. Fotringsnagg, en med stjärnspricka. Slitage, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
1 100
103
117
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
14 jun 15:26
1 100 SEK
14 jun 15:07
1 000 SEK
10 jun 6:37
300 SEK