BÅLSKÅL, kompaniporslin, samt FAT, två stycken, emalj på koppar, samt DOSA med LOCK, 1700/1800-tal.

Bålskål med dekor i famillerosefärger och förgyllning, samt i botten vapen, diameter 23,5, höjd 10 cm. Två emaljfat med motiv av figurer, mått 9x6,5/10x10 cm,
En dosa med lock, med motiv av landskap, längd 6,5 cm.

Slitage, emaljfat med skador.

Utropspris
4 000 SEK