LYKTUR, signerad J Windmills, London. Omkring år 1700.

Lyktur med fodral av mässing signerat J Windmills London. Lod och pendel medföljer. Senare träställ medföljer. Urets mått, längd 16,5, bredd 14,5, höjd 29 cm.

Renoverad och kompletterad. Smärre skador, slitage och lagningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
12 000 SEK