1155838
LJUSSTAKAR, ett par, brons, empirestil, 1800-talets andra hälft.
Ljusstakar, ett par, brons, empirestil, 1800-talets andra hälft.

Ljusstakar av brons, kolonnformade på trepassformade fötter. Höjd 38 cm.

Smärre slitage, något sneda.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
250 EUR