Brunt Kongoskinn med detaljer i mässing, märkt Mulberry made in England, fodrad med rutig textil, fack i skinn för pennor, dokumentmapp med dragkedja, klädd invändigt med logotyg, märkt Mulberry made in England samt numrerad 880435, 38x6x28 samt 36x2x26 cm
Åldersrelaterat slitage. Avnött. Avskavd patina.