Glas Övrigt
1156153
GLAS, två stycken, ett med krona och monogram, 1700-tal.

Ett högt aleglas med graverad dekor av humle och sädesax. Höjd 19,5 cm. England, sent 1700-tal. Ett spetsglas med omvikt fot, graverad dekor av adlig krona med spegelmonogram. 1700-tal. Höjd 16 cm.

Slitage.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Utropspris
5 000 SEK