MATSALSGRUPP, 13 delar, 1900-talets andra hälft.

Tio stolar samt två karmstolar, gustaviansk stil. Kannelerade ben samt krönande ros. Matbord engelsk stil med runda skiva och fyrdelad pelarfot med mässingsfötter. H 74, diam 120. Tre iläggsskivor B 55.

Smärre slitage. Repor. Nötmärken.

Utropspris
8 000 SEK