Tio stolar samt två karmstolar, gustaviansk stil. Kannelerade ben samt krönande ros. Matbord engelsk stil med runda skiva och fyrdelad pelarfot med mässingsfötter. H 74, diam 120. Tre iläggsskivor B 55.
Smärre slitage. Repor. Nötmärken.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.