Stomme i metall och trä. Klädd i filt, textil, läder, päls. Handmålat ansikte med ögon av glas. Undertill stämpelmärkt Atelier FAUNI Finland, FILIFJONKAN resp MUUMI. Höjd 11-17 cm.
Slitage. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.