Helstoppade, klädda i brunt läder. På svartlackerade ben i trä. Total höjd 102, armstödens höjd c:a 69, total bredd 58, sitthöjd c:a 50 cm.
Bruksslitage, smärre repor, fläckar och skrapmärken.