TURE LIDSTRÖM, tuschteckning, signerad och daterad -40.
Bildmått 36,5 x 30 cm.
Ej examinerad ur ram. Vågigt papper eller duk.
Ture Lidströms teckningar finns representerade på Moderna Museet i Stockholm. Främst genom Gustav VI Adolfs donation 1974 till museet.