Konst Modern svensk konst
1157291
Ture Lidström
(1917-1995)

TURE LIDSTRÖM, tuschteckning, signerad och daterad -40.

Bildmått 36,5 x 30 cm.

Ej examinerad ur ram. Vågigt papper eller duk.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T318
Övrigt

Ture Lidströms teckningar finns representerade på Moderna Museet i Stockholm. Främst genom Gustav VI Adolfs donation 1974 till museet.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
188
212
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
13 jun 19:38
2 000 SEK
13 jun 19:38
1 900 SEK
13 jun 19:36
1 800 SEK
13 jun 19:36
1 700 SEK
13 jun 19:35
1 501 SEK