Design Möbler
1157423
Hans J Wegner
(1914-2007)

HANS J WEGNER, fåtölj, "CH-27", Carl Hansen & Son, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Stomme av ek med sits i flätad rotting. Brännmärkt. Sitthöjd 38. Bredd 72. Djup 70. Höjd 77 cm.

Skadad rotting. Slitage.

Maria Ribeiro
Maria Ribeiro
+46 (0)739 40 08 21

Slutpris
27 150
2 527
2 828
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
20 maj 19:27
27 150 SEK
20 maj 19:27
26 500 SEK
19 maj 17:02
26 100 SEK
8
19 maj 11:46
25 100 SEK
19 maj 11:46
24 501 SEK