ANDERS ZORN, etsning, 1897, signerad.

"Augustus Saint Gaudens I". P. 19.5 x 13.8 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Asplund 113. Hjert & Hjert 75.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L121

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Jinnerot

    Johan Jinnerot
    Specialist äldre konst

    johan.jinnerot@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    5 200
    484 EUR
    540 USD

    Budhistorik (8 bud)
    422 maj 16:475200SEK
    522 maj 16:255000SEK
    421 maj 18:414800SEK
    Acceptpris på 4 800 SEK uppnåddes