Design Övrigt
1160077
BERTIL BRISBORG, bordslampor, ett par, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.

Märkta NK 2043. Fot av mässing med flätat läder. Fyra ljuspunkter vardera. Skärmas av textil. Total höjd 65 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken. Senare skärmar.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Slutpris
8 000
752
847
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
17 jun 15:40
8 000 SEK
17 jun 15:39
6 500 SEK
17 jun 14:55
3 500 SEK
12 jun 23:29
3 200 SEK
12 jun 22:43
2 500 SEK