1161178
FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).

Celadonfärgat, med dekor av lövverk, diameter 16,3 cm.

Slitage, krackelyr, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
2 600
244
275
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
16 jun 11:34
2 600 SEK
16 jun 11:34
2 400 SEK
15 jun 19:20
2 200 SEK
14 jun 15:25
2 000 SEK
12 jun 21:28
1 600 SEK