MAT och KAFFESERVIS, 67 delar, "Måsen", porslin, Bing & Gröndahl.

Bestående av:
11 tallrikar, diameter 24,5 cm (en med nagg, en med spricka och nagg).
12 sopptallrikar, diameter 24 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm (en med nagg).
10 koppar med fat.
12 assietter, diameter 17,5 cm (en med nagg, två med spricka och nagg, en med spricka).
4 ovala serveringsfat, längd 28-40,5 cm.
1 såsbåt.
En skål, diameter 20,5 cm.
En serveringsskål, diameter 25 cm.
En tekanna med lock.
En salt och pepparkvarn.
En sockerskål med lock.

Slitage, fåtal med sprickor och nagg samt av andrasortering.

Utropspris
3 000 SEK