1161250
MAT och KAFFESERVIS, 67 delar, "Måsen", porslin, Bing & Gröndahl.

Bestående av:
11 tallrikar, diameter 24,5 cm (en med nagg, en med spricka och nagg).
12 sopptallrikar, diameter 24 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm (en med nagg).
10 koppar med fat.
12 assietter, diameter 17,5 cm (en med nagg, två med spricka och nagg, en med spricka).
4 ovala serveringsfat, längd 28-40,5 cm.
1 såsbåt.
En skål, diameter 20,5 cm.
En serveringsskål, diameter 25 cm.
En tekanna med lock.
En salt och pepparkvarn.
En sockerskål med lock.

Slitage, fåtal med sprickor och nagg samt av andrasortering.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L50 - Visas på begäran
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 3 timmar
951
89
101
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 001 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
14 jun 22:33
951 SEK
13 jun 10:51
901 SEK
13 jun 9:29
700 SEK
12 jun 23:06
500 SEK
12 jun 19:49
300 SEK