Belysning Taklampor
1161724
TAKLAMPOR, ett par, Louis XV-stil, omkring 1900-talets mitt.

Taklampor av metall, delvis målad och med klippt dekor. Fyra ljuspunkter vardera. Diameter ca 45, höjd ca 80 cm vardera.

Slitage, smärre skador, ej funktionstestade.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK