TAKLAMPOR, ett par, Louis XV-stil, omkring 1900-talets mitt.

Taklampor av metall, delvis målad och med klippt dekor. Fyra ljuspunkter vardera. Diameter ca 45, höjd ca 80 cm vardera.

Slitage, smärre skador, ej funktionstestade.

Utropspris
3 000 SEK