Design Övrigt
1162060
Alfred William Finch
(1854-1930)

ALFRED WILLIAM FINCH, VAS, rödlera, Iris-fabriken (1897-1902), Borgå.

Bär stämpel. Höjd 11 cm.

Omfattande slitage och skador.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H3
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 5 timmar
120
1 276
135
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 130 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
10 jun 19:49
120 EUR
10 jun 18:45
100 EUR
10 jun 16:53
50 EUR