1162596
FIGURIN, porslin, Theodor Lundberg, Royal Copenhagen,

"Vågen och klippan"/"Bölgen og stranden"/"Wave and Rock". Underglasyrdekor. Stämpelmärkt samt monogramsignerad. Höjd 46 cm.

Obetydligt ytslitage.

Övrigt

Gåva 1940.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Slutpris
380
4 042
428
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (12 bud)
9
13 jun 20:39
380 EUR
8
13 jun 10:10
360 EUR
12 jun 22:44
340 EUR
10 jun 18:38
320 EUR
10 jun 18:38
300 EUR