1162756
PRAKTURNA, porslin, brons, Sevresliknande märke, 1900-talets första hälft.

Rikt dekorerade hänklar. Dekor av figurscen samt landskap i reserver mot blå och förgylld fond. Höjd med lock 81 cm.

Smärre slitage. Krackelyr. Mindre bucklor på lockets montering.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P5
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 23 timmar
5 500
517
583
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
14 jun 20:32
5 500 SEK
13 jun 10:18
5 000 SEK
12 jun 22:01
4 200 SEK
12 jun 20:51
4 000 SEK