1162788
PERUKSTOCK OCH TERRIN, porslin, Kina 1800-talets slut

Perukstockens höjd 28 cm. terrinen utan lock. Diameter 26 cm.

Vasen med slitage och skråmor. Terrinen med små nagg.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V4
Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
200
2 127
225
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (7 bud)
15 jun 15:03
200 EUR
15 jun 12:17
100 EUR
12 jun 23:44
90 EUR
12 jun 17:10
80 EUR
10 jun 22:47
40 EUR