1163159
Chanel
(Född 1910)

CHANEL, "Double Flap Bag", VÄSKA.

Axelremsväska i svart quiltat lammskinn med detaljer i förgylld metall. Fodrad med burgundifärgat läder. Fem innerfickor, varav en dragkedsförsedd. Ett ytterfack baktill. Märkt "CHANEL" ja "MADE IN FRANCE". Numrerad (tillverkningsår 1986-88). Med originalförpackning.
Längd 25 cm, höjd 16 cm.

Bra vintage-skick.

Maiju Kemppainen
Maiju Kemppainen

Slutpris
1 900
20 210
2 141
Utropspris
2 200 EUR
Budhistorik (16 bud)
8
15 jun 19:25
1 900 EUR
15 jun 18:37
1 850 EUR
8
15 jun 12:00
1 800 EUR
12 jun 12:49
1 750 EUR
12 jun 7:29
1 700 EUR