EDGAR VIIES, skulptur, brons, signerad och daterad 1993.
"Dam". Höjd 27 cm.
Ärg, anlöpningar.
"Edgar Viies, Skulpturer", 28.9 - 17.10 1993, BellArte, Auragatan 1, Åbo, Finland.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10