MATGRUPP, gustaviansk stil, 5 delar, 1900-talets andra hälft. 2 iläggsskivor medföljer.

Bestående av matbord och 4 stolar, målade och bronserade. Bordets längd (70+70+55+55) totalt 250, bredd 100, höjd 74 cm. Stolarnas sitthöjd 50, höjd 86 cm vardera.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK