Anne Nilsson

(Sverige, Född 1953)
Anne Nilsson
(Sverige, Född 1953)

ANNE NILSSON, champagneglas, 13 st, "Clown", signerade, Orrefors.

Polykrom handmålad dekor. Etikettmärkta. Höjd 27 cm.

Helhetsintrycket är gott. Mynningsnagg på ett av glasen.

Formgivare

Utropspris
10 000 SEK