Konst Grafik
1169671
Anders Zorn
(1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1918, signerad med blyerts

ANDERS ZORN, etsning, 1918, signerad med blyerts.

"Gulli II". P. 19,8 x 14,8 cm.

Ej examinerad ur ram, missfärgad efter tidigare passepartout, fläckar.

Asplund 280, Hjert & Hjert 165.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Utropspris
6 000 SEK