BORDSPENDYL, empirestil, 1800-talets slut.

Förgylld och patinerad brons. Rektangulär form. Dekor av parställda svanar. Pendel medföljer. Längd 20, bredd 9,5, höjd 30 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK