Bordspendyl av svarvat, svärtat trä med inläggningar av blommor. Detaljer av förgylld brons, urtavla av emalj. Urverket märkt Paris. Pendel finns. Höjd 52 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Sprickor på emalj. Torksprickor. Fanerskador. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.