ALBERTO BAZZONI, Skulptur, brons. Sign och stämpel.
Springande man och häst. Grönpatinerad brons. Längd 77 cm (inkl stensockel 80 cm), höjd 26 cm (inkl stensockel 30 cm). Signerad Alberto Bazzony och stämplad Made in France samt med märke GMN8898.
Obetydligt ytsmuts, smärre strödda skrapmärken, något avnött patinering. Obet. kantnagg i basen.