SPEGEL SAMT KONSOLBORD, Nyrokoko, 1800-talets slut.

Spegel och konsolbord med bronserad dekor. Bordet med marmorskiva. Spegelns mått 196 x 75, bordets bredd 70, djup 31, höjd 75 cm.

Renoverade och kompletterade, ett glas senare och senare skiva. Skador och slitage såsom bortfall av och bronsering samt smärre dekorbortfall, torrsprickor. Glaset med repor.

Utropspris
3 000 SEK