KARMSTOLAR, 7 stycken, Windsormodell, England, 1800-tal, två stycken 1900-tal.

Stolar med stommar av ek. Fem stolar 1800-tal, två stolar 1900-tal märkta med etikett: "Jaycee furniture (Brighton) Limited. Sitthöjd ca 42-47, höjd ca 87-97 cm vardera.

Stolarna från 1800-talet ställvis med smärre lagningar och slitage, en stol med skada i ryggen. Alla stolar något instabila.

Utropspris
8 000 SEK