Konst Grafik
1173130
EDITION LEGER, mapp med 14 litografier, signerade och numrerade 33/125 1977.
125 1977
125 1977
125 1977
125 1977

Bestående av;

Beck & ljung,
Barbro Bäckström,
Hans hamngren,
Sivert Lindblom,
Bengt Lindström,
Lars Gösta Lundberg,
Carl Magnus,
Gunnar Norrman,
Carl Fredrik Reuterswärd,
Philip von Schantz,
Per Svensson,
Rolf Wilhelmson,
Richard Årlin.
Mappens mått 70 x 53 x 6 cm.
Bladet av Olle Baertling saknas.

Ursprungligen 15 litografier, bladet av Olle Baertling saknas.

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Slutpris
8 000
748
827
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
16 sep 21:24
8 000 SEK
16 sep 21:24
7 500 SEK
16 sep 21:23
7 000 SEK
16 sep 18:24
6 000 SEK
9 sep 21:51
5 000 SEK