Fristående bord med låda. Fanerat med mahogny samt med inläggningar av ljusare träslag. Sargen med låda. Beslag av mässing. Längd 90,5, bredd 44, höjd 75 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor, märken, fläckar, fanerskador. Instabilt. Lås ej i funktion.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.