Målat. Kakelklädd skiva med målad dekor, signerad E.B. 1933. En låda i sarg. Svängda ben. Längd 90. Bredd 60. Höjd 73 cm.
Senare målning. Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10