Klockor & Ur Bordsur
1176610
BORDSPENDYL, troligen Frankrike. 1800-talets andra hälft.
Bordspendyl, troligen frankrike. 1800 talets andra hälft

Bordspendyl med fodral av brons. Vit emaljerad urtavla med romerska siffror. Bredd 32, djup 17, höjd 51 cm. Nyckel finns.

Slitage. Ej funktionstestad. Pendel saknas.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
8 350
781
863
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (42 bud)
14
12 sep 13:39
8 350 SEK
13
12 sep 13:39
8 150 SEK
13
12 sep 13:39
7 715 SEK
14
12 sep 13:38
7 623 SEK
14
12 sep 13:38
7 250 SEK