1176831
PILGRIMSVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Pilgrimsvas, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap, fladdermöss formade hänklar och dekor av falk på kvist. Höjd 31 cm.

Örat med lagning. Slitage. Smärre nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
3 170
297
329
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
8
31 okt 21:43
3 170 SEK
9
31 okt 21:43
3 168 SEK
9
31 okt 21:31
2 960 SEK
8
31 okt 21:30
2 760 SEK
8
31 okt 14:59
2 755 SEK