Klockor & Ur Bordsur
1176969
BORDSPENDYL, senempire, 1800-talets mitt.
Bordspendyl, senempire, 1800-talets mitt.

Bordspendyl med fodral av mässing och brons. Krönande av läsande pojk. Höjd 31 cm. (Nyckel och pendel finns) Nyckel finns.

Slitage. Ej funktionstestad. Emaljurtavla med mindre sprickor/skador.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
2 500 SEK