Förgyllt och bronserat, svartmålad sockel. Skiva av vit marmor. Snidad dekor med bladformationer och tassfötter.
Höjd 83 cm, längd 93 cm, djup 43 cm.
Slitage. Färgbortfall. Naggad och gulnad marmorskiva.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10