Konst Grafik
1178336
Joan Miró
(1893-1983)
Joan mirÓ, färglitografi, signerad i trycket

JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad i trycket.

Ur sviten "Maravillas con variaciones acrósticas en el jardin de Miró". Utgiven av av La Polígrafa, Barcelona. Bladstorlek ca 50 x 71 cm.

Möjligen något gulnad. Ej examinerad ur ram.

Mourlot 1057.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Slutpris
3 400
318
352
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
16 sep 16:42
3 400 SEK
16 sep 16:42
3 200 SEK
16 sep 15:48
3 000 SEK
15 sep 19:47
2 800 SEK
11 sep 15:59
2 600 SEK