POTTSKÅP, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Målat pottskåp med pardörrar och bakomliggande hylla. Två lådor. Beslag av mässing. Bredd 42, djup 29, höjd 78,5 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK