MATSERVIS, 57 delar, flintgods. "Vår", Rörstrand, 1900-tal.

Bestående v:
12 tallrikar, 24 cm.
12 förrättstallrikar, 21 cm (1 med nagg).
11 skålar, 20,5 cm.
12 assietter, 18 cm.
4 serveringsfat, längd 23,5-32 cm.
2 skålfat, 22 cm.
3 skålar, diameter 19,5-22 cm.
1 såsbåt på fat, 18,5 cm.

Smärre slitage. 1 med smärre nagg.

Utropspris
3 000 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95