LIISA HALLAMAA, FAT, 3 st, keramik, signerad LL ARABIA.
Beige fat, ø 26 cm. Vit-svart skål, ø 28 cm. Blå-brun fat ø 32 cm, signerad LH.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10