MIKROSKOP, Busch Rathenov, Tyskland 1900-talet första hälft.

Numrerad 14105. Originallåda i trä märkt Busch med extra linser och glas plattor. Mikroskopets höjd ca 33 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Lådan med spricka och slitage.

Utropspris
300 EUR