Oval form m räfflad kant, grön glas. 5 st L 25 H 18samt 1 större längd 30 H 22.
Repor. Obetydligt nagg. Större tallriken m mindre tillverkningsdefekt Åldersrelaterat slitage.
Inköpta på Firma Svenskt Tenn