SVANTE SCHÖBLOM, stolar 5 st, Overman och BORD, 1970-tal.
Stolar med kromad benställning, formgjuten sittbalja av plast. Märkta. Sitthöjd ca 46 cm. Bord med skiva av kompositmaterial, pelarfot av aluminium. Diameter 100, höjd 74 cm.
Slitage. Repor. Märken. Skiva med skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.