Målad matsalsgrupp bestående av bord, två karmstolar och fyra stolar. Skuren dekor. Bordet utdragbart, med fotkryss. Längd (135+55+55) totalt ca 245, bredd 111, höjd 79 cm. Stolarna med lösa stoppade sitsar, sitthöjd ca 45, höjd ca 92,5-96,5 cm vardera.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Färgbortfall.