KÖKSBORD/ARBETSBORD tidigt 1900-tal

Rektangulär trären skiva, målat underrede, utdragbar underdel med två hoar av zink, längd 105, bredd 72, höjd 80 cm

Åldersrelaterat slitage. Skador. Repor. Nagg. Märken. Torrsprickor. Senare målning.

Utropspris
2 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13